golven

archief
5 januari 2018

Op de Engelse kust is gisteren een Witsnuitdolfijn levend aangespoeld. Het dier spoelde eind van de middag aan op de kust van het eiland Isle of Wight ten zuiden van Engeland. Lokale hulpverleners van de brandweer en kustwacht waren ter plaatse en hielden het dier nat. Ook werd de hulp ingeschakeld van specialisten van de British Divers Marine Life Rescue. Een paar uur eerder was iets zuidelijker ook al een dolfijnachtige dicht langs de kust van het eiland waargenomen. Mogelijk hetzelfde dier. De Witsnuitdolfijn was niet meer te helpen en men heeft het dier laten inslapen.

Witsnuitdolfijnen zijn de meest voorkomende dolfijnensoort in onze Noordzee. Een volwassen dier kan wel tot drie meter lang worden en ruim 300 kg wegen. Op 8 december 2017 spoelde er op het strand van Wijk aan Zee een volwassen mannetjes Witsnuitdolfijn aan. Dat dier overleed aan acute hersenschade als gevolg van een bacteriële bloedvergiftiging.

Wil je meer lezen over Witsnuitdolfijnen of de andere in de Noordzee voorkomende walvissoorten? Bezoek dan ook deze pagina op onze website. 

white beaked isle wight

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn