golven

sperm whale harris dave griffiths
2 december 2019

De potvis die vorige week donderdag levend strandde op het Schotse eiland Harris is afgelopen weekend door wetenschappers onderzocht. Het dier, een jong mannetje, verkeerde in een slechte vermagerde toestand. In de eerste maag van het dier werd maar liefst 100 kg afval aangetroffen. Het afval, bestaande uit o.a. visnetten, touwen, tassen en plastic bekertjes, had zich tot een grote bal gevormd maar zorgde opmerkelijk genoeg niet voor een volledige blokkade naar de darmen toe bij het dier. Er zijn diverse monsters genomen bij de potvis voor onderzoek. Daarna is het dier op het strand begraven. De bevindingen tonen wederom aan hoe groot de gevolgen zijn van vervuiling van de zeeën en oceanen en welke impact het heeft op deze mooie dieren. Foto door Dave Griffiths

 

 

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn