golven

10 september 2019

Tijdens de dagelijkse observatie- en controleronden heeft de Kustwacht vandaag twee dode walvissen ontdekt in de Noordzee. Eén dier dreef ter hoogte van de Maasvlakte. Omdat het dode dier in de vaargeul dreef is besloten het dier daar weg te trekken zodat de walvis kon aanspoelen en de scheepvaart niet zou hinderen. Vanmiddag is de walvis aangespoeld op het strand van Ter Heijde. Medewerkers van Naturalis zullen morgen helpen bij het bergen van het dier en zullen enkele monsters verzamelen voor hun collectie. Omdat het kadaver niet meer compleet is, is uitgebreide sectie niet mogelijk. Het zou gaan om een vrouwelijke Gewone Vinvis met een lengte van ruim 12 meter. Een tweede dode walvis werd waargenomen boven de Waddeneilanden. Over dat dier is verder niets bekend qua soort, wel was het dier al erg rot en dreef het ver weg op open zee.

heijde

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn