golven

archief
5 september 2019

De bruinvis die afgelopen maandag was gevonden op het strand van Ter Heijde was een zeer mager vrouwtje van 79 cm lang en slechts 6,5 kg. Het diertje was in de middag levend aangespoeld en kort daarop overleden op het strand. De draagtijd bij bruinvissen is normaal 10-11 maanden en de kalfjes worden doorgaans geboren in de periode mei tot augustus. De nog aanwezige snorharen en lichaamslengte geven aan dat de bruinviskalf nog maar pasgeboren was. Het onderzoek dat is uitgevoerd aan de Faculteit Diergeneeskunde aan de Universiteit Utrecht toonde aan dat het dier kampte met ontstekingen in de slokdarm en maagwand. Er werden geen resten van melk aangetroffen. Waarschijnlijk is de bruinvis kort na de geboorte verstoten door de moeder of het moederdier kwijt geraakt.

foto vinder mathijs koning
Foto door Mathijs De Koning

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn