golven

archief
4 juni 2018

In het zuiden van Thailand is een Griend overleden door de gevolgen van plastic afval. Het dier was vermagerd en verzwakt gevonden afgelopen maandag. Een team van hulpverleners probeerde het dier nog drijvende te houden in het water en te beschermen tegen de zon. Hulp mocht niet baten en de Griend overleed enkele dagen later. Tijdens de autopsie werden maar liefst 80 plastic tassen gevonden in de maag van het dier! In totaal zo’n 8 kg afval.

Jaarlijks belandt er 8 miljard kg plastic afval in zee! Daar moet verandering in komen. Vermijd zoveel mogelijk plastic door bijvoorbeeld altijd een eigen boodschappentas mee te nemen, geen rietjes te gebruiken en altijd je eigen hervulbare drinkbeker te gebruiken. En ruim zwerfafval op wanneer je dit tegen komt. Op zondag 12 augustus ruimen het IFAW en SOS Dolfijn het strand tussen Scheveningen en Wassenaar op tijdens de Beach Cleanup. Doe je ook mee? Meld je snel aan via www.beachcleanuptour.nl

 

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn