golven

archief
4 januari 2016

Op de eerste dag van dit nieuwe jaar ziet bemanning van een loodsboot eind van de middag een walvis in de Maasmond zwemmen bij Rotterdam/Maasvlakte. Het lukte de bemanning om een opname hiervan te maken waardoor met zeker kon worden vastgesteld dat het om een bultrug ging. Het dier zwom in Noordoostelijke richting verder. In dit filmpje is de bultrug goed te zien: https://www.youtube.com/watch?v=0vfH8yZlMps Op 2 januari werden er bij de Engelse kust twee bultruggen gezien. SOS Dolfijn werd een week eerder ook al gebeld door een gezin die bij Terschelling een mogelijk bultrug hebben zien zwemmen. Zij zagen een grote walvis langs zwemmen. In november 2015 waren er ook al meldingen van bultruggen voor de kust onder andere bij Vlissingen en IJmuiden. Het blijft zeer bijzonder om te zien maar het komt de laatste jaren dus wel vaker voor dat bultruggen zijn te zien voor onze kust. Waarom deze walvissen de Noordzee ontdekt hebben is voor wetenschappers nog onbekend. Zo is ook in dit artikel te lezen: http://resource.wageningenur.nl/…/Waardoor-ontdekte-de-bult… 

Bultruggen zijn baleinwalvissen en kunnen wel 15 tot 18 meter groot worden en wegen dan zo’n 30.000 kilogram maar liefst!

SOS Dolfijn houdt dergelijke waarnemingen van walvissen in de Noordzee altijd nauwlettend in de gaten en roept ook altijd op om de dieren niet met boten te benaderen!! Dit zou de dieren ernstig kunnen hinderen en verstoren. 

https://www.youtube.com/watch?v=0vfH8yZlMps

archief

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn