golven

archief
6 juni 2017

Een zeer bijzondere vondst gisteren in de netten van een Stellendams visserschip. Namelijk een dode bruinviskalf met 2 hoofden! De Siamese bruinviskalf was naar schatting zo’n halve meter groot en 4 kilogram zwaar. De vondst werd gemeld via de website Visserijnieuws.

Het kalfje is kort na de vondst terug gegooid in het water, mogelijk omdat de vissers bang waren voor een hoge boete. Jammer, want tweelingen is een zeldzaamheid bij walvissen en de vondst van een Siamese tweeling is dan ook zeer interessant voor wetenschappelijk onderzoek.

De periode van mei tot augustus is de tijd van het jaar waarin bruinviskalfjes worden geboren. Bruinvissenvrouwtjes zijn vanaf een leeftijd van drie tot vijf jaar geslachtsrijp. Na een draagtijd van zo’n 10-11 maanden wordt het kalfje geboren en zoogt het dier zo’n half jaar bij de moeder. Bij de geboorte is een bruinviskalf gemiddeld 65 tot 90 centimeter groot en weegt dan circa 5 kg.

                siamese bruinvis

*UPDATE 07-07-2017* 
Volgens deze publicatie is het bruinviskalf al eerder gevonden en wel op 30 mei. In de publicatie ook meer beeldmateriaal: www.hetnatuurhistorisch.nl/fileadmin/user_upload/documents-nmr/Publicaties/Deinsea/Deinsea_17/Kompanje_Campuysen_Leopold_DEINSEA_17_1-5_2017_06_07.pdf 

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn