golven

archief
27 juli 2017

Volgens een onderzoek uitgevoerd door het Britse ministerie van Milieu, Voedsel en Plattelandszaken (Defra) verdrinken er jaarlijks zo’n 1250 tot 1500 bruinvissen en ruim 200 dolfijnen in visnetten voor de Engelse kust. Een vreselijk en onnodig aantal. Bruinvissen en dolfijnen zijn zoogdieren en hebben, net als mensen, longen. Deze dieren moeten dus boven water komen om adem te halen. Na de Brexit is Engeland straks niet meer verplicht om aan de Europese richtlijnen te voldoen en het aantal dode dieren kan dus nog hoger gaan oplopen. Daarom is deze petitie gestart waarin de overheid wordt gevraagd om strengere maatregelen zodat bijvangst kan worden voorkomen. Teken ook de petitie!

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn