golven

15 december 2011

Rond één uur in de middag gaat de pieper bij SOS Dolfijn. 
Er is een levende bruinvis gevonden op het strand van Texel. Salko de Wolf, medewerker bij Ecomare, was onderweg om een dode bruinvis van het strand te halen. Op het strand aangekomen zag hij plots een levende bruinvis in de branding.
De bruinvis is door Ecomare in een speciale transportkist geplaatst en per boot overgebracht naar Den Helder. Daar is het zieke dier overgedragen aan medewerkers van Stichting SOS Dolfijn. Rond zes uur komt de bruinvis aan in Harderwijk.
Hier is het diertje onderzocht. De bruinvis is een mannetje van 120 centimeter lang en is erg uitgedroogd en vermagerd. 
Hij heeft de naam Bjorne gekregen en wordt ondersteund in het bassin omdat hij niet in staat is zelfstandig te zwemmen. Wel dobbert Bjorne soms een beetje zelf en maakt voorzichtig zwembewegingen.
Hij krijgt vocht en medicatie toegediend

nieuwe patient opvang

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn