golven

archief
8 maart 2019

Op het strand van Vlieland is vanochtend een levende bruinvis gevonden. Lokale hulpverleners ontfermden zich over het diertje terwijl SOS Dolfijn snel een overtocht naar Harlingen ging regelen. De jonge bruinvis was duidelijk ziek. Uit de bek en het blaasgat kwam veel roodbruin vocht. Onderweg vanaf het strand overleed de bruinvis al. Het dier wordt overgebracht naar de Universiteit Utrecht voor een uitgebreid onderzoek. Daar moet duidelijk worden wat de bruinvis mankeerde.

Het is de derde levende bruinvis die deze week bij SOS Dolfijn is aangemeld. Afgelopen dinsdag werden op de kust van Texel en Ameland ook al levende bruinvissen gevonden. Die dieren konden beiden weer op open zee worden vrijgelaten.  Wanneer je een levende bruinvis of dolfijn vindt op het strand is het belangrijk om te zorgen dat het blaasgat vrij blijft, hiermee haalt het dier adem dus voorkom dat er water of zand in komt. Zorg voor rust en koel het dier met water of natte doeken en bel met spoed SOS Dolfijn op telefoonnummer 06-46656601.

 

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn