golven

20 december 2011

Helaas heeft bruinvis Bjorne het niet gered.
De bruinvis welke afgelopen donderdag strande op Texel en sindsdien verzorgd werd in het opvangcentrum van SOS Dolfijn is afgelopen nacht overleden. Bjorne kwam ernstig uitgedroogd donderdagmiddag 15 december aan in Harderwijk. Er werd een behandelplan opgesteld. 
Bjorne kreeg eerst vocht toegediend met medicatie. 
Later werd daar vis aan toegevoegd.
De tweede dag in het opvangcentrum leek het even wat te verbeteren en maakt Bjorne zelf wat kleine duikjes en soms zwom hij even zelfstandig.
Bjorne had duidelijk maagproblemen en moest regelmatig overgeven. Sectie zal moeten uitwijzen wat deze bruinvis mankeerde.
In het opvangcentrum worden nu vier bruinvissen verzorgd. Met bruinvissen José, Jolien, Bas en Michael gaat het gelukkig steeds beter.

bruinvis bjorne overleden

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn