golven

archief
1 april 2019

Mariene onderzoekers zijn ontzet door een golf van dode dolfijnen die de Franse stranden dezer dagen overspoelt: dit jaar alleen al 1.100 exemplaren. De dieren zijn vaak bovendien vreselijk verminkt. De 1.100 dode dolfijnen die op amper drie maanden aanspoelden op de Atlantische stranden vormen een triest record. “De cijfers waren nog nooit zo hoog”, aldus onderzoeker Willy Daubin van de universiteit van La Rochelle.

De dieren zijn bovendien vaak vreselijk verminkt, met hun vinnen afgesneden. Dat doet vermoeden dat de massasterfte het gevolg is van industriële visserij: volgens dierenrechtenactivisten snijden vissers brutaal lichaamsdelen van de dolfijnen om hun netten te redden. Toch is het onduidelijk waarom de cijfers dit jaar nog hoger dan gewoonlijk zijn. “Welke nieuwe machines zijn verantwoordelijk voor al deze sterftegevallen?” Autopsies op de kadavers van de dolfijnen toonden aan dat er een bijzonder hoge mate van verminking is. Lees verder hier: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20190331_04292389

archief

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn