golven

sperm whale andenes
23 april 2020

Een opvallend hoog aantal strandingen in nog geen maand tijd in het noorden van Noorwegen. Maar liefst 3 potvissen en 3 bultruggen spoelden er dood aan op verschillende locaties. De potvissen waren allen mannetjes. Het eerste dier spoelde aan op 28 maart ter hoogte van Andenes. Deze potvis met een lengte van 15 meter was vermoedelijk ziek en had niet meer recentelijk gegeten. De onderzoekers troffen een lege maag aan. Twee weken later spoelde opnieuw een potvis aan ter hoogte van Bleik in Noorwegen en twee dagen na die stranding een dode bultrug ter hoogte van Reine een plaats in de Noorse Lofoten. Een derde potvis werd afgelopen vrijdag ontdekt vrij noordelijk bij Andøy en deze week werden nog eens twee bultruggen aangetroffen. Onderzoekers van de Universiteit van Oslo proberen zoveel mogelijk monster te nemen en dieren te onderzoeken. Op die manier hopen ze de oorzaak van stranding en overlijden te ontdekken. 

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn