golven

archief
18 februari 2019

Dierenbeschermingorganisatie Life Investigation Agency (LIA) en Actions for Dolphins hebben afgelopen week aangekondigd een rechtszaak aan te spannen tegen de Japanse overheid om zo een verbod te krijgen op de omstreden dolfijnenjacht die jaarlijks plaats vindt bij de Japanse vissersplaats Taiji. Er is een zaak ingediend tegen Mr Yoshinobu Nisaka, gouverneur van Wakayama Perfecture. Hij is de persoon die de Japanse vissers voorziet van de benodigde ontheffing. Volgens Actions for Dolphins en LIA gaat de Japanse dolfijnenjacht in tegen de eigen dierenwelzijn wetten van het land waarin is opgenomen dat zoogdieren door mensen geen onnodige leed mag worden aangedaan. Ook is het doden of verwonden van zoogdieren volgens deze wetten door mensen niet zomaar toegestaan.

De jaarlijkse jacht op dolfijnen bij het beruchte Taiji ontvangt jaarlijks wereldwijd veel protest. Op de verschillende beelden is te zien hoe groepen dolfijnen met boten de baai in worden gejaagd om vervolgens met netten te worden ingesloten. De sociale dieren worden vervolgens één voor één gedood op brute wijze. Enkele dieren worden levend gevangen en doorverkocht voor entertainment. Een tweede punt in de aanklacht is dat de visserij zich niet houdt aan de vastgestelde quota. Zo zou alleen genoteerd worden hoeveel dieren er daadwerkelijk gedood worden of verkocht. Dolfijnen die tijdens de vangst overlijden doordat ze te ernstig gewond raken of verdrinken in de netten, zouden niet gerapporteerd worden. Ook dieren die na de vangst weer worden vrijgelaten in zee, vaak jonge moederafhankelijke dieren, worden niet meegeteld in de vangst. De organisaties hopen middels de strafzaak een definitief einde te maken aan de Japanse dolfijnenjacht.

taiji

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn