golven

archief
25 februari 2019

Het Ministerie voor Visserij en Landbouw van IJsland heeft de walvisjagers in het land toestemming gegeven om tot en met 2023 meer dan tweeduizend walvissen te doden. Per jaar mag er in totaal op 209 Vinvissen en 217 Dwergvinvissen gejaagd gaan worden. Het vlees van deze walvissen is met name voor verkoop aan toeristen en voor de export naar Japan. Dierenwelzijnsorganisatie reageren boos op de beslissing maar ook lokale bedrijven vrezen dat de jacht negatief kan uitpakken voor de toeristenindustrie van IJsland. Jaarlijks wordt er namelijk veel verdiend aan juist het bewonderen van de dieren via de populaire whale watch tochten rondom IJsland. Volgens een woordvoerder van het ministerie zijn de walvispopulaties sterk genoeg om deze jacht toe te staan. De Internationale Walvisvaart Commissie benoemt op de website dat dankzij het aan banden leggen van de commerciële walvisvangst sinds 1986 verschillende populaties walvissen inderdaad herstellen, maar nog lang niet voldoende om weer op commerciële schaal jagen toe te staan. Daarnaast is de wijze waarop de dieren opgejaagd en gedood worden ook erg wreed.

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn