golven

archief
3 juli 2012

Rond 07.00 uur vanochtend werd een levende bruinvis gevonden op het strand van Vlissingen. De jonge mannetjesbruinvis lag vermoedelijk al een uur of twee op het strand en was door meeuwen aangepikt. Hierdoor had hij een nare wond bij zijn blaasgat. 
De Reddingsbrigade Vlissingen ontfermde zich over de bruinvis en alarmeerde Stichting SOS Dolfijn. Rond elf uur waren het hoofd van het opvangcentrum, Jolanda Meerbeek,  en de dierenarts ter plaatse. Gezien de ernstig vermagerde toestand, de verwondingen en de nog erg jonge leeftijd van de bruinvis heeft de dierenarts het dier ter plaatse laten inslapen. Dieren die op zeer jonge leeftijd stranden, zijn eigenlijk nog volledig afhankelijk van hun moeder en eten nog geen vis maar drinken moedermelk. "Dit zijn moeilijke beslissingen, want je wilt het liefst elk dier redden. Maar soms is dit de enige hulp die je een dier kan geven", aldus Jolanda Meerbeek.
Afgelopen weekend spoelden er op verschillende plaatsen langs de Nederlandse kust bruinvissen aan. De meesten niet meer in leven maar in Castricum kwam een levende bruinvis op het strand terecht. Terwijl de Reddingsbrigade Castricum contact had met Stichting SOS Dolfijn, overleed het dier. Stichting SOS Dolfijn staat zeven dagen per week, vierentwintig uur per dag, klaar om levend gestrande bruinvissen en dolfijnen op te vangen, te proberen ze beter te maken en weer terug te brengen naar zee.

levende bruinvis

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn