golven

archief
10 juni 2015

Opnieuw een triest voorbeeld van hoe zeezoogdieren ernstige hinder onder vinden van afval op zee. Afgelopen donderdagavond ontdekte Schotse vissers een bultrug welke verstrikt zat in touw. De vissers alarmeerde hulpinstanties. De British Divers Marine Life Rescue (BDMLR) stelde een team samen, maar door slecht weer moest een hulppoging worden afgeblazen. De bultrug werd het weekend overleden terug gevonden. http://news.stv.tv/…/1322503-humpback-whale-found-tangled-…/
De week daarvoor werd de British Divers Marine Life Rescue al opgeroepen omdat een groep van 21 grienden op de kust van Schotland was gestrand. Van deze groep walvissen konden  uiteindelijk 14 dieren weer terug geholpen worden in zee.

SOS Dolfijn maakt zich grote zorgen om de gevaren in de Noordzee en juicht initiatieven om van de Noordzee weer een gezonde leefomgeving te maken dan ook van harte toe! Komend weekend kun je bijvoorbeeld naar het festival ‘Wad about Plastic’ welke gehouden wordt in het Waddenkwartier te Lauwersoog. De toegang is gratis! Er zijn diverse activiteiten waaronder met een vloot van schepen op jacht gaan naar zwerfafval in de Waddenzee. Meer informatie:http://veenbrand.nl/evenementen/wad-about-plastic/ Van 1 t/m 27 augustus organiseert Stichting De Noordzee opnieuw de ‘Boskalis Beach Cleanup Tour’. Tijdens deze periode wordt de gehele Nederlandse kust opgeruimd en wordt al het afval van de Noordzeekust verwijderd zodat dit niet meer in zee terecht kan komen. Meehelpen?http://www.noordzee.nl/tour/

Gevaren op zee

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn