golven

archief
4 augustus 2017

Afgelopen woensdag 2 augustus was het Earth Overshoot Day. Dat betekent dat de capaciteit van de aarde voor dit jaar op die datum al verbruikt is. Je kunt dat vergelijken met dat je salaris op is, maar de maand nog niet voorbij is. Dan heb je dus een probleem!

Om aan onze huidige levensstijl te voldoen hebben we eigenlijk 1,7 planeten nodig. De mens verbruikt meer grondstoffen dan onze planeet per jaar kan produceren en we creëren meer afvalstoffen dan de aarde kan verwerken. Het tijdstip waarop dit punt jaarlijks bereikt wordt is elk jaar weer vroeger. Overbevissing, ontbossing en een hogere concentratie koolstofdioxide in onze atmosfeer leiden tot het steeds vroeger vallen van Earth Overshoot Day.

Dat moet veranderen! Help je ook mee?
Met simpele en kleine stapjes kun jij het verschil maken!

  • Eet minder of geen vlees en zuivel
  • Zet ‘s winters de kachel een graadje lager en doe een trui aan
  • Bespaar op energie door computerschermen uit te schakelen en opladers uit het stopcontact te halen

Meer handige tips lees je hier: www.voetafdruk.nl

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn