golven

archief
7 april 2018

Triest nieuws.
De Mexicaanse marine heeft onlangs een dode Vaquita bruinvis gevonden. Afgelopen woensdag is uitgebreid sectie gedaan op het dier. Het was een volwassen vrouwtjesbruinvis met een lengte van 140 cm. Uit het onderzoek is gebleken dat het goed doorvoede dier is verdronken in een visnet. Naar schatting leven er in het wild nog zo’n 30 tot mogelijk slechts 11 Vaquita’s. De Vaquita bruinvis is pas eind jaren 50 als soort ontdekt en komt alleen voor in de Golf van Californië, Mexico. In dat gebied wordt veel gevist op de Totoaba vis en de Vaquita’s verdrinken in deze visnetten. Verschillende organisaties zijn in het gebied actief de illegale visnetten aan het opruimen in de hoop nog iets voor de soort te kunnen betekenen voordat de Vaquita-bruinvis uitsterft.

Het sectieverslag is hier te lezen: http://www.iucn-csg.org/wp-content/uploads/2018/04/PS-9-necropsy-form.pdf 

vaquita alejandro robles

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn