golven

archief
3 maart 2017

Vandaag is het de internationale dag van het gehoor en oor.
Voor walvissen is het gehoor van levensbelang.
Een recente studie in Denemarken heeft uitgewezen dat het gehoor van bruinvissen in 30 uur tijd volledig ontwikkeld is. Dit is snel.
Andere dieren zijn hier weken tot maanden voor nodig.
De mens heeft hier zelfs een aantal jaren voor nodig.

Bij SOS Dolfijn controleren we of het gehoor van de gestrande bruinvissen in opvang goed functioneert. Zo weten we of het dier goed in staat is om zich te redden terug in zee. Het dier ondervindt geen hinder van het onderzoek en de gegevens worden tevens gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek. 

Het volledig onderzoek is hier terug te lezen: www.eurekalert.org/pub_releases/2017-03/uosd-nhp030217.php 

gehoor

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Dalend aantal strandingen bruinvissen

09-05-2025: Er is een opvallend sterke daling in het aantal strandingen van bruinvissen maar ook waarnemingen. Het opvangcentrum staat al tijden leeg.  

Lees meer

 
 

Zeehonden aangekomen in Waddenbelevenis 

27-03-2025: SOS Dolfijn heeft de educatie uitgebreid met de Waddenbelevenis rondom de bruinvis. Vandaag zijn twee gewone zeehonden hier aangekomen.    

Lees meer

 
 

Hoe hoog mag de rekening voor groene stroom worden

21-12-2024: Voor de uitbreiding van windenergie moet er veel onontplofde munitie geruimd worden van de zeebodem. Met mogelijk ernstige gevolgen voor de bruinvis.  

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn