golven

30 oktober 2009

Na een verblijf van ongeveer een half jaar in het opvangcentrum van SOS Dolfijn is bruinvis Jerry vrijdag 30 oktober terug gebracht naar de noordzee. De uitzet verliep zeer voorspoedig en Jerry was erg rustig gedurende het transport.   Jerry is de derde bruinvis die dit jaar is uitgezet. Om hem goed op het transport voor te bereiden heeft het dier de afgelopen weken geoefend om rustig in een hangmat te liggen. De dolfijnambulance van SOS Dolfijn heeft Jerry naar Lauwersoog gebracht. Hier ging de reis verder op "de Krukel", een schip van het ministerie van LNV. Op ongeveer 7 mijl boven Ameland is de bruinvis terug geplaatst in zee. Jerry zwom nog een aantal rondjes langs de boot, voordat hij uit het zicht verdween. Eén van de verzorgers tijdens deze reis terug naar zee was Naomi, de KinderDierekteur van het Dolfinarium. Zij zet zich in voor Stichting SOS Dolfijn. Ook voor Naomi was het een bijzondere dag en ze bleek een waardevolle hulp voor de medewerkers en vrijwilligers die het transport verzorgden. Voor iedereen was ook deze uitzet weer een kroon op het werk van de afgelopen periode

bruinvis jerry terug naar

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn