golven

20 december 2018

Er werd al vaker door het land mee gedreigd maar nu lijkt Japan zich toch officieel terug te trekken uit de Internationale Walvisvaartcommissie (IWC). Japan wil de commerciële walvisvaart die sinds 1982 aan banden is gelegd weer gaan oppakken. Volgens Japan kan er prima gejaagd worden op walvissoorten die niet met uitsterven bedreigd worden en is het eten van walvisvlees een belangrijk deel van de Japanse cultuur. Deze opinie krijgt wereldwijd veel kritiek. Tijdens een stemming afgelopen september in Brazilië tijdens de bijeenkomst van de IWC stemde een meerderheid dan ook tegen het verzoek van Japan om de commerciële walvisvaart weer toe te staan. Ondanks het verbod op de walvisjacht, vangt en doodt Japan jaarlijks wel honderden walvissen voor wetenschappelijk onderzoek. Ook het vlees van die gevangen dieren wordt ingezet voor consumptie. Nu overweegt Japan om commerciële walvisjacht in wateren rondom het land weer toe te staan.

walvisjacht

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn