golven

archief
14 augustus 2016

Vanochtend is door omstanders in de Nauernaschevaart bij Krommenie een dode bruinvis aangetroffen. SOS Dolfijn gaat er vanuit dat dit betekent dat de bruinvis die sinds 29 juli werd waargenomen in de Noord-Hollandse binnenwateren het spijtig genoeg niet heeft gered. Het team van SOS Dolfijn heeft sinds de eerste meldingen in de grachten van Den Helder, de bruinvis nauwlettend gevolgd en stond klaar om het dier hulp te bieden, zodra deze mogelijkheid zich zou voordoen. De actief zwemmende bruinvis vangen was geen optie in de open wateren waar het dier zich de afgelopen twee weken in verplaatste. De laatste melding kreeg SOS Dolfijn op dinsdagavond 9 augustus toen werd de bruinvis nog gezien ter hoogte van Krommenie. Daarna is de kleine walvis niet meer waargenomen. De bruinvis zal nu worden overgebracht naar de Universiteit Utrecht, Faculteit Diergeneeskunde waar nader onderzoek zal worden gedaan op het dier. Meer informatie over de bruinvis lees je hier: http://www.sosdolfijn.nl/bruinvis-in-kanaal

SOS Dolfijn merkt dat het overlijden van dit dier veel vragen oproept. Graag lichten we daarom de situatie ook nogmaals toe via onze website http://www.sosdolfijn.nl/dode-bruinvis-krommenie

Meer over het onderzoek aan de faculteit lees je hier: http://www.zeezoogdieren.org/wordpress/2016/08/14/onderzoeksverslag-bruinvis-krommenie/

bruinvis koedijk

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

SOS Dolfijn bestaat 20 jaar

15-11-2024: De stichting bestaat vandaag al weer 20 jaar en viert dit samen met de bezoekers van Dierenpark Hoenderdaell middels leuke activiteiten. 

Lees meer

 
 

Waar zwemmen Martin en Iza nu? 

14-08-2024: Op 11 juli zijn bruinvissen Martin en Iza na een herstel van maanden teruggebracht naar zee. Een veelgestelde vraag is: waar zijn ze nu?   

Lees meer

 
 

Realisatie Waddenbelevenis volop gaande

01-02-2024: SOS Dolfijn breidt de educatieve activiteiten uit met de bouw van een Waddenbelevening rondom de bruinvis. 

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn