golven

03 december 2011

Op 1 december is vanaf de pont tussen Velzen-Zuid en Velsen-Noord een bruinvis waargenomen. Een bijzondere waarneming.
Deze bruinvis moet de sluis bij IJmuiden zijn doorgezwomen. Nu komt het wel vaker voor dat een bruinvis door een sluis zwemt.
Zo worden er regelmatig bruinvissen waargenomen op het Grevelingenmeer.
Maar het Noordzeekanaal is bijzonder en het komt niet vaak voor dat er een bruinvis in dit gebied wordt waargenomen.
Inmiddels heeft SOS Dolfijn contact gezocht met instanties welke actief zijn op het Noordzeekanaal met het verzoek Stichting SOS Dolfijn te informeren wanneer de bruinvis wederom wordt gezien. Hopelijk zwemt deze bruinvis weer terug door de sluis de Noordzee in, waar hij/zij thuis hoort.

bruinvis gestrand ameland

Help ons redden!

Elke dag staat ons team klaar voor dieren in nood. Om ze hulp te blijven bieden ben jij een onmisbare schakel. Want alleen met jouw steun kunnen wij ons werk blijven doen.

 

 Doneren

 

Nieuws

 
 

Bruinvis gestrand bij Nes

20-05-2023: Bij het West Friese Nes is een bruinvis gestrand aangetroffen. De melding kwam binnen via Zeehondencentrum Pieterburen. Het dier heeft het niet gered. 

Lees meer

 
 

SOS Dolfijn aanwezig bij ECS

26-04-2023: Afgelopen week werd in Spanje het jaarlijkse congres gehouden van de European Cetacean Society. SOS Dolfijn was uiteraard ook aanwezig. 

Lees meer

 
 

Bruinvis Tess naar zee

18-04-2023 Een feestelijk dag voor het team van SOS Dolfijn. Bruinvis Tess is weer volledig hersteld vrijgelaten terug in zee.   

Lees meer

 

 

 

Vrienden van SOS Dolfijn